Przenośny Aparat USG
28 kwietnia Zespoły Ratownictwa Medycznego Naszego Szpitala otrzymały za pośrednictwem firmy Philips Polska przenośny Aparat USG wraz z głowicami. Serdecznie dziękujemy Fundacji WOŚP za wspaniałą inicjatywę i wsparcie ZRM.
Na zdjęciu Ratownicy Medyczni ZRM.
Endoskopowy tor wizyjny FULL HD

5 maja, przyjechał do Szpitala w Śremie nowoczesny i specjalistyczny sprzęt: Endoskopowy tor wizyjny FULL HD z videofiberoskopem z możliwością zapisu i archiwizacji materiału video. Nazwa tak rozbudowa jak funkcjonalność tego urządzenia. W skrócie, sprzęt, który przyjechał z inicjatywy Fundacji WOŚP posłuży do pracy Zespołowi Laryngologii. Specjaliści w tej dziedzinie będą mogli przeprowadzać dla Pacjentów bardzo szczegółowe badania nosa, nosogardła, 3 migdałka, a także krtani u dzieci i dorosłych. Wysokiej jakości obraz, z wiernym odwzorowaniem kolorów, wysokiej rozdzielczości pozwala na prawidłową i trafną ocenę patologii, precyzyjną diagnozę i zaproponowanie najlepszej ścieżki leczenia. Tor wizyjny Full HD pozwala na jeszcze dokładniejsze obrazowanie m. in. w mikrochirurgii ucha, a funkcja archiwizacji pozwala na wykorzystanie zapisanego materiału podczas kursów i szkoleń dla młodych lekarzy.

Serdecznie dziękujemy Fundacji WOŚP za tak istotne wsparcie Oddziału Laryngologicznego. Niewątpliwie, zakupiony sprzęt, poszerzy diagnostykę najmłodszych i dorosłych Pacjentów, a także wpłynie na usprawnienie i ułatwienie pracy Specjalistów. Wartość darowanego sprzętu przez Fundację WOŚP to ponad 300 tys zł.
Dziękujemy firmie Medicus Expert za dostarczenie sprzętu i przeszkolenie pracowników z zakresu funkcjonalności i użyteczności endoskopu.

Na zdjęciu nasza cudowna i przeszczęśliwa Pani Ordynator Oddziału Laryngologicznego Alicja Przybycin, Dyrektor Midas Saadoun, Prezes Zarządu Michał Sobolewski, oraz Pan Aleksander Binek Przedstawiciel Medyczny firmy Midicus Expert.